top of page

Pályázattal kapcsolatos lépések betartása

Az Erasmus felvételt nyert hallgatók körében hatalmas kihívást jelent a pályázati határidők betartása, így jelen bejegyzésünkkel szeretnénk egy átfogó képet nyújtani, milyen adminisztratív teendőkkel is jár egy ilyen program véghezvitele. Úgy gondoltuk legjobb lesz, ha elejétől a végéig összeszedjük időrendi sorrendben a pályázati dokumentumok listáját, illetve többletinformációval is szeretnénk hozzájárulni egy-egy lépéshez, annak érdekében, hogy minden zökkenőmentesen működjön. Annak érdekében, hogy könnyebben lehessen végigkövetni a lépéseket, három fejezetre osztottuk ezt a témát (Before the mobility, During the mobility, After the mobility). Ebben a részben a Mobilitás előtti feladatokról beszélünk.


A sikeres pályázat elnyerése után, az Erasmus iroda felveszi a hallgatókkal a kapcsolatot. A nominálás azt jelenti, hogy a nominálási határidőket figyelembe megküldik a hallgatók adatait a partner intézményeknek. Ez egy hosszadalmas procedúrát jelent, és intézményenként változó. Amennyiben biztosra szeretnétek tudni, hogy adott fogadóintézménynél mikor van a nominálás határideje, ezek általában az egyetemi honlapon, vagy a factsheeten is megtalálhatók. Azt követően, hogy a fogadóintézmények megkapták a nominálásokat, e-mailben felveszik veletek a kapcsolatot, melyben le lesz írva minden fontos információ a részképzéssel kapcsolatban.


1. Applicaton: szükségesek lesznek az e-mailben kért dokumentumok (pl. Angol nyelvű Transcript, aktív hallgatói jogviszony igazolás, nyelvi igazolás, útlevél másolata stb). Továbbá az email tartalmaz még 2 fontos tájékoztatót, mellékletet, a FACTSHEET-et, és a Course Catalogue-ot. Ezekben lehet megtalálni a legfontosabb tudnivalókat, illetve innen lehet válogatni a kurzusokból, melyeket fel terveztek venni.

Kiemelendő még:

· Nyelvi igazolás: Ha a fogadóegyetem kéri, akkor a kari Erasmus Iroda tud ilyet kiadni, lehet kérni személyesen és e-mailben is. A fenti példa szerint kérnek vagy TOEFL, vagy IELTS, vagy a küldő egyetem által kiállított igazolást.

· Angol Nyelvű Transcript (=Your current University transcripts): Ez az eddig elvégzett félévekre vonatkozó adatok (index kivonat). Ezt csak akkor kell kikérni, ha a fogadóintézmény kéri, ehhez le kell tölteni egy formanyomtatványt (http://gazdalkodastudomany.unicorvinus.hu/index.php?id=14342).

Kitöltés után ezt el kell küldeni a Tanulmányi Előadónak emailen keresztül. Az igénylés úgy zajlik, hogy el kell küldeni a formanyomtatvány az aktuális tanulmányokról (lezárt félévekhez kapcsolódva). A formanyomtatványt ANGOL formátumban kell kitölteni géppel, word dokumentumban.


2. Learning agreement: Minden Erasmus ösztöndíjas hallgatónak még a kiutazás előtt ki kell töltenie a Before the mobility részt. Ez a rész tartalmazza az Erasmus időszak alatt teljesítendő kurzusokat vagy feladatokat (Subject area code - szakterület kódja, The Sending/Receiving Institution - küldő/fogadó egyetem adatai). A dokumentumokat angol nyelven, számítógéppel kell kitölteni.


3. OLS nyelvi teszt: Minden nyertes hallgatónak kötelező részt venni az online nyelvi tesztelésen kiutazása előtt és hazaérkezése után is. A hallgatók automatikusan generált e-mailben kapnak értesítést az OLS portálról, hogy milyen linken, milyen belépési kódokkal tudják elérni a tesztet. Az értesítés tartalmazza a teszt elvégzésének határidejét is, amit kötelező betartani (hiszen ez az ösztöndíj átutalásának alapfeltétele)


4. Biztosítás: Külföldön érvényes biztosítás megkötése (az Európai Egészségbiztosítási Kártya ingyenesen beszerezhető az állandó lakhely szerinti Egészségbiztosítási Pénztárnál). Mivel ez nem fedez minden orvosi ellátási költséget, érdemes kiegészítő biztosítást is kötni.


Ezzel pedig a Mobilitás előtti teendők le is zárultak. A következő cikkünkben a Mobilitás közbeni feladatokról lesz szó. Reméljük velünk tartotok. :)

 
 
 

Kommentarer


  • Grey Facebook Icon
  • Grey Instagram Icon

© 2023 by The New Frontier. Proudly created with Wix.com

bottom of page